Systemy off-grid: przystępny cenowo zasilacz

Ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie nie ma dostępu do energii elektrycznej lub cierpi na słabą infrastrukturę sieci z wieloma przerwami w zasilaniu. Fotowoltaiczne systemy off-grid stanowią idealne rozwiązanie dla elastycznego, zdecentralizowanego i niedrogiego zasilania energią w tych często oddalonych obszarach.

 

Technologia fotowoltaiki jest dobrze rozwinięta i po zainstalowaniu zapewnia energię przez 20 lat i więcej - bezpłatnie. Od 1982 r. IBC SOLAR specjalizuje się w projektowaniu systemów poza siecią, aby zapewnić energię samowystarczalną i przyjazną dla środowiska, aby podnieść standard życia na odległych obszarach. Czy to w górach, na pustyni, czy w tropikach, nasze wysokiej jakości systemy zapewniają niezawodne rozwiązania o niskim poziomie konserwacji dla niezależnego zasilania - nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Idealne rozwiązanie w każdej sytuacji

IBC SOLAR oferuje pełną gamę usług i elastyczność, aby spełnić Twoje potrzeby. Począwszy od dystrybucji kompletnych zestawów off-grid, poprzez profesjonalne doradztwo, po planowanie i budowanie systemów off-grid pod klucz z IBC SOLAR zyskujesz ponad 35 lat doświadczenia i niemieckiej doskonałości inżynierskiej. Systemy off-grid IBC SOLAR są idealnie dopasowane do zapotrzebowania na energię elektryczną dowolnego konsumenta. Oferujemy rozwiązania dla każdego rozmiaru projektu i aplikacji.

Solar Home Systems Elektryfikacja na wsi Systemy przemysłowe System kontroli

Solar Home Systems

Solar Home Systems (SHS) to małe systemy off-grid, które zapewniają podstawową energię elektryczną dla indywidualnych schronień, kabin górskich, domów mobilnych, domków weekendowych, łodzi mieszkalnych itp. Wysokowydajne akumulatory zapewniają niezawodne zasilanie nawet w nocy lub w okresach złej pogody. Proste urządzenia elektryczne, takie jak oświetlenie pokoi, urządzenia do ładowania telefonów komórkowych, chłodzenie żywności i leków, mogą znacznie przyczynić się do poprawy warunków życia, edukacji i zdrowia. IBC Off-Grid Calculator, łatwe narzędzie do planowania pomaga naszym najlepszym partnerom w doborze SHS.

Elektryfikacja na wsi

Systemy elektryfikacji obszarów wiejskich są idealnym rozwiązaniem dla dużych budynków, takich jak szpitale, szkoły, hotele, a nawet całe wioski. Koncepcja opiera się na scentralizowanym systemie fotowoltaicznym, który może być specjalnie dostosowany do generowania wystarczającej ilości czystej energii elektrycznej do zasilania kilku gospodarstw domowych. Prąd zmienny (AC) jest rozprowadzany za pośrednictwem niezależnej mini-siatki, która łączy każde gospodarstwo domowe. Systemy te są elastyczne, w związku z czym moduły można rozszerzyć, jeśli wzrasta zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dzięki niskim kosztom wytwarzania energii elektrycznej systemy te stanowią najlepsze ekonomicznie rozwiązanie na słabo zaludnionych obszarach. Ponadto jeden system dla całej wioski jest bardziej opłacalny niż kilka mniejszych jednostek SHS. Baterie i generatory diesla mogą być zintegrowane w celu zapewnienia nieprzerwanego zasilania lub dalszego obniżenia kosztów inwestycji.

Systemy przemysłowe

Systemy przemysłowe od IBC SOLAR są niestandardowymi, samodzielnymi systemami do dostarczania energii przemysłowej konsumentom, którzy nie są podłączeni do publicznej sieci energetycznej. Wymagają one niewielkiej konserwacji i są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w trudno dostępnych miejscach. Inne źródła energii, takie jak generatory diesla i / lub baterie mogą być zintegrowane z systemem, aby zapewnić niezawodne zasilanie nawet w długich okresach autonomicznych bez światła słonecznego. Typowe zastosowania obejmują telekomunikację (BTS), systemy kontroli ruchu, system pomiaru danych środowiskowych i inne zdalnie zainstalowane aplikacje.

System kontroli

Systemy rezerwowej kontroli polega na akumulatorach, aby zapewnić nieprzerwane zasilanie w przypadku awarii sieci. Mają one szczególne zastosowanie w regionach o niskiej infrastrukturze sieci. W przypadku awarii zasilania, wydajne akumulatory natychmiast wypełniają przerwę w zasilaniu dla odbiorców wymagających stałego i niezawodnego zasilania. Systemy rezerwowej kontroli można z łatwością zintegrować z istniejącą infrastrukturą sieciową i można łączyć je z fotowoltaicznymi i innymi źródłami energii (np. Generatory diesla).