IBC SOLAR – Systemy solarne od 1982 roku

Dostawca systemów dla przyszłości energii

Wieloletnie doświadczenie i tradycja

IBC SOLAR w liczbach

 • Ponad 40 lat historii firmy od 1982 roku
 • Całkowita moc zainstalowana ponad 6 GW
 • Zasilanie słoneczne dla 3 miliona osób rocznie
 • Około 380 pracowników na całym świecie
 • Ponad 2000 Partnerów Premium na całym świecie

 

Nasze lokalizacje

Od momentu założenia w 1982 roku IBC SOLAR stał się wiodącym dostawcą systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych - z ponad 6 gigawatami mocy zainstalowanej, siedmioma międzynarodowymi filiami i realizacjami na całym świecie.

Zakres działalności IBC SOLAR sięga od parków solarnych, dostarczających energię bezpośrednio do sieci, przez instalacje komercyjne, wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw aż do prywatnych gospodarstw domowych. IBC SOLAR oferuje również rozwiązania typu off-grid oraz lokalne systemy magazynowania energii.

Jesteśmy pionierami branży energii odnawialnej i odegraliśmy znaczna rolę w przekształcaniu energii słonecznej w realną alternatywę dla konwencjonalnych źródeł energii.

IBC SOLAR w dalszym ciągu pozostaje firmą w 100 % rodzinną. Stawiamy na stabilność finansową i solidne partnerstwo. Od ponad 40 lat dostarczamy naszym klientom kompleksowe rozwiązania solarne : niezawodne, na czas i z ponadprzeciętnym zyskiem.

Segmenty biznesowe IBC SOLAR

Idealne rozwiązania dla wszystkih potrzeb - na całym świecie

Dystrybucja Rozwiązania

Zaawansowane systemy generowania czystej energii

Wysokowydajna instalacja fotowoltaiczna to wyrafinowany system składający się z wysokiej jakości komponentów, które muszą być do siebie doskonale dopasowane. Każdy pojedynczy komponent wpływa na końcowy efekt i ostateczną wydajność instalacji.

Jako niezależny od producenta dostawca systemów solarnych, IBC SOLAR sprzedaje tylko moduły, falowniki, systemy pamięci masowej i inne komponenty systemowe, które oferują stałą, wysoką jakość. Nasze wyśrubowane normy jakości dotyczą nie tylko produktów pod marką IBC SOLAR, ale również wszystkich komponentów pochodzących od wybranych producentów
 

Zaufana sieć partnerów

Systemy fotowoltaiczne IBC SOLAR są instalowane zarówno u klientów prywatnych jak i biznesowych dzięki sieci ponad 2000 instalatorów, elektrotechników, dekarzy i instalatorów instalacji sanitarnych i grzewczych na całym świecie. IBC SOLAR jest reprezentowany w ponad 30 krajach poprzez regionalne oddziały, Partnerów Premium i współpracujących z nami instalatorów.

Dowiedz się więcej, co możemy zaoferować:

właścicielowi domu jednorodzinego
właścicielowi firmy
instalatorowi

Niezawodny partner dla Twojej firmy

IBC SOLAR zdobył ponad 39 lat doświadczenia we wszystkich dziedzinach energii słonecznej. Skutecznie wykorzystujemy to doświadczenie w nowych partnerstwach - niezależnie od tego, czy współpracujemy z Państwem jako dostawca energii, przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, stowarzyszenie przedsiębiorców lub inny dostawca koncepcji fotowoltaicznych.

 

Od generowania potencjalnych klientów do montażu

Pomagamy również w tworzeniu firmy PV dzięki dostosowanym pakietom rozwiązań. W zależności od Twoich potrzeb wspieramy Cię w całym łańcuchu wartości dodanej - od generowania potencjalnych klientów, sprzedaży i dostaw komponentów do usług montażowych lub obsługi serwisowej.

 

W IBC SOLAR pracuje wiele ludzi – a to co nas łączy, to wspólny kierunek.

Wizja

Stwarzamy niezależność energetyczną i brak emisji poprzez zapewnienie łatwego dostępu do nieskończonej energii słonecznej - dla świata, w którym warto żyć.

Misja

 • Jesteśmy siłą napędową w zakresie wykorzystania energii słonecznej.
 • Upraszczamy złożone systemy i opracowujemy innowacyjne rozwiązania energetyczne dostosowane do wymagań klientów.
 • Wspólnie z naszymi partnerami zapewniamy obecnym i przyszłym pokoleniom niezawodny dostęp do energii odnawialnej.
 • Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie szybko i sprawnie reagować na dynamicznie zmieniające się rynki.
 • W ten sposób przyspieszamy zmiany w kierunku zrównoważonego stylu życia.

Nasze wartości

 • ­ETYKA / MORALNOŚĆ
  Szacunek dla ludzi, środowiska naturalnego i przyrody — bez wyjątków.
 • RZETELNOŚĆ
  Traktowanie każdego człowieka w sposób szczery i uczciwy.
 • JAKOŚĆ / BEZPIECZEŃSTWO
  Ludzkość i środowisko, produkt i korzyści z niego płynące - wspólne osiąganie optimum.
 • ODPOWIEDZIALNOŚĆ
  Odpowiedzialność za środowisko naturalne oraz zadowolenie pracowników i klientów.
 • LUDZKOŚĆ
  Zobowiązania społeczne i korporacyjne są wartościowe.
 • DOSKONAŁOŚĆ
  Podejmowanie nadzwyczajnych wysiłków, aby stać się firmą wybitną.
 • KONSEKWENCJA
  Konsekwentne i zrównoważone działanie jest naszą obietnic.
   

To jest wartość którą kierujemy się każdego dnia, zarówno w naszej pracy jak i naszej wizji i misji.

Doświadczenie i wizja zarządu firmy

W skład zarządu IBC SOLAR wchodzą obecnie osoby, których doświadczenie i wizja ukształtowały kierunek, w jakim zmierza firma.

Dr. Dirk Haft Lars Degendorfer Stefan Horstmann Patrik Danz Udo Möhrstedt

Dr. Dirk Haft (CEO)

Dr. Dirk Haft pełni funkcję prezesa zarządu IBC SOLAR AG od stycznia 2024 roku. Jest członkiem Rady Nadzorczej spółki od 2018 roku. Posiada stopień doktora fizyki ze specjalizacją w nanofizyce i fizyce kwantowej, oraz wieloletnie doświadczenie w branży półprzewodników i inżynierii mechanicznej. Pełnił różne funkcje zarządcze oraz założył własne firmy. W ramach swojej roli, będzie dostarczał strategicznego impulsu związane z innowacyjnymi technologiami, nowymi modelami biznesowymi i transformacją cyfrową.

W IBC SOLAR AG, Dr. Dirk Haft odpowiada za dalszy rozwój strategii korporacyjnej, a także za działania związane z fuzjami i przejęciami, oraz zarządzaniem innowacjami i produktami. W ramach swojej roli, będzie istotnie przyczyniał się do jeszcze bliższego zintegrowania różnych segmentów biznesowych w ramach Grupy IBC SOLAR i optymalizacji zintegrowanego zarządzania.

Lars Degendorfer (CFO)

Lars Degendorfer zajmuje w IBC SOLAR AG stanowisko Dyrektora Finansowego od 2018 r oraz członka Zarządu od Sierpnia 2019. Z wykształcenia ekonomista, z naciskiem na finanse, bankowość i inwestycje, posiad wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw, głównie w branży samochodowej i sektorach inżynieryjnych. Głównym trzonem jego działalności były i pozostają działania na arenie finansów międzynarodowych.

W IBC SOLAR AG Lars Degendorfer odpowiada za księgowość, kontrolę, zarządzanie nieruchomościami oraz strategiczny rozwój przedsiębiorstwa, a także koordynuje i łączy całą grupę IBC SOLAR Group.

Stefan Horstmann (COO)

Stefan Horstmann zajmuje stanowisko Dyrektora Operacyjnego w IBC SOLAR AG od czerwca 2020r. Z wykształcenia inżynier, posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowym biznesie, zarówno w zakresie działań startegicznych, zarządzania łańcuchem dostaw jak i IT. Jego doświadczenie w zakresie IT, nabyte w sektorze technologii HVAC skupia się wokół systemów i oprogramowania ERP, procesów wewnętrznych, rozwoju organizacji oraz zarządzania projektem.

W IBC SOLAR AG jest odpowiedzialny za logistykę, zaopatrzenie, kontrolę jakości, zarządzanie produktami, IT, procedury oraz organizację. Jako Dyrektor Operacyjny Stefan Horstmann wnosi znaczący wkład w wewnętrzną organizację pracy całego zespołu, wyznaczając kierunek działania na rynku krajowym oraz arenie międzynarodowej. 

Patrik Danz (CSO)

Patrik Danz wchodzi w skład Zarządu IBC SOLAR AG jako Chief Sales Officer (CSO) od 2021 r. Posiada wykształcenie w zakresie inżynierii elektrycznej i ekonomii oraz wiele lat doświadczenia w zarządzaniu na arenie międzynarodowej w branży oświetleniowej. Główne obszary jego działania to przede wszystkim sprzedaż i marketing, product management, R&D oraz kontrola jakości. 

W IBC SOLAR Patrik Danz odpowiada za krajowe i międzynarodowe projekty oraz działy Marketingu i Technical Sales. Jako CSO koordynuje działania tych działów wewnątrz grupy IBC SOLAR Group, poprawiając ich obszar koncentracji na wszystkich poziomach.

Udo Möhrstedt (Założyciel)

Pionier branży

Udo Möhrstedt, dyplomowany fizyk, od ponad 40 lat kreuje i rozwija branżę fotowoltaiczną. Jako jeden z pionierów branży solarnej, w 1982 r założył biuro inżynierskie, z którego powstała firma IBC SOLAR AG.

Udo Möhrstedt jest silnie związany z branżą : już w 1986 roku ufundował sympozjum fotowoltaiczne w Banz Abbey, w Bad Staffelstein. Od 1996r, przez kolejne sześć lat, reprezentował niemiecka branżę fotowoltaiczną jako Członek Zarządu oraz Rzecznik Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Słonecznego. Wspierał fuzję przedsiębiorstw z branży fotowoltaicznej oraz słonecznej energii cieplnej, która zaowocowała powstaniem "BSI - Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Słonecznego".

Udo Möhrstedt zdobył liczne nagrody i wyróżnienia za swoją działalność, wliczając w to Bawarski Order Za Zasługi Dla Środowiska. Otrzymał tytuł Przedsiębiorcy Roku przyznany przez Ernst & Young w 2009, zaś w 2012 r odznaczono go Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec za wieloletnią działalność w branży.

Obietnica jakości IBC SOLAR

Sprawdzona wysoka jakość dla systemów o wysokiej wydajności

System solarny jest tylko tak dobry, jak zainstalowane w nim komponenty i praca w niego włożona. Dzięki surowym normom jakości systemy i rozwiązania IBC SOLAR znajdują się na najwyższym poziomie. Zapewniamy to poprzez kontrole wewnętrzne, jak również poprzez niezależną certyfikację i badania. 

Aby Twój system działał dla Ciebie dłużej niż 20 lat. Niezawodność, bezbłędność i maksymalny zysk.

 

Dowiedz się więcej

Certyfikacja ISO przez TÜV Rheinland

Dla jakości produktu, środowiska, bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia

TÜV Rheinland potwierdził filozofię naszej firmy, którą praktykowaliśmy przez cały czas i naszą obietnicę jakości. Firma IBC SOLAR AG uzyskała certyfikat DIN EN ISO 9001 w zakresie zarządzania jakością, DIN EN ISO 14001 w zakresie zarządzania środowiskowego i DIN EN 45001 w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy od czerwca 2012 r.

Rozwijający się segment biznesowy "Zarządzanie i konserwacja techniczna" (O&M) jest również jednym z certyfikowanych procesów ISO. Wiele naszych produktów podlega również kontroli TÜV Rheinland i jest certyfikowanych zgodnie z normami ISO.

Oto certyfikat ISO IBC SOLAR