IBC SOLAR – Systemy solarne od 1982 roku

Dostawca systemów dla przyszłości energii

Wieloletnie doświadczenie i tradycja

IBC SOLAR w liczbach

 • Ponad 38 lat historii firmy od 1982 roku
 • Całkowita moc zainstalowana ponad 4,7 GW
 • Zasilanie słoneczne dla 3 miliona osób rocznie
 • Około 350 pracowników na całym świecie
 • Ponad 1000 Partnerów Premium na całym świecie

 

Nasze lokalizacje

Od momentu założenia w 1982 roku IBC SOLAR stał się wiodącym dostawcą systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych - z ponad 4 gigawatami mocy zainstalowanej, siedmioma międzynarodowymi filiami i realizacjami na całym świecie.

Zakres działalności IBC SOLAR sięga od parków solarnych, dostarczających energię bezpośrednio do sieci, przez instalacje komercyjne, wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw aż do prywatnych gospodarstw domowych. IBC SOLAR oferuje również rozwiązania typu off-grid oraz lokalne systemy magazynowania energii.

Jesteśmy pionierami branży energii odnawialnej i odegraliśmy znaczna rolę w przekształcaniu energii słonecznej w realną alternatywę dla konwencjonalnych źródeł energii.

IBC SOLAR w dalszym ciągu pozostaje firmą w 100 % rodzinną. Stawiamy na stabilność finansową i solidne partnerstwo. Od ponad 38 lat dostarczamy naszym klientom kompleksowe rozwiązania solarne : niezawodne, na czas i z ponadprzeciętnym zyskiem.

Segmenty biznesowe IBC SOLAR

Idealne rozwiązania dla wszystkih potrzeb - na całym świecie

Dystrybucja Rozwiązania

Zaawansowane systemy generowania czystej energii

Wysokowydajna instalacja fotowoltaiczna to wyrafinowany system składający się z wysokiej jakości komponentów, które muszą być do siebie doskonale dopasowane. Każdy pojedynczy komponent wpływa na końcowy efekt i ostateczną wydajność instalacji.

Jako niezależny od producenta dostawca systemów solarnych, IBC SOLAR sprzedaje tylko moduły, falowniki, systemy pamięci masowej i inne komponenty systemowe, które oferują stałą, wysoką jakość. Nasze wyśrubowane normy jakości dotyczą nie tylko produktów pod marką IBC SOLAR, ale również wszystkich komponentów pochodzących od wybranych producentów
 

Zaufana sieć partnerów

Systemy fotowoltaiczne IBC SOLAR są instalowane zarówno u klientów prywatnych jak i biznesowych dzięki sieci ponad 1000 instalatorów, elektrotechników, dekarzy i instalatorów instalacji sanitarnych i grzewczych na całym świecie. IBC SOLAR jest reprezentowany w ponad 30 krajach poprzez regionalne oddziały, Partnerów Premium i współpracujących z nami instalatorów.

Dowiedz się więcej, co możemy zaoferować:

właścicielowi domu jednorodzinego
właścicielowi firmy
instalatorowi

Niezawodny partner dla Twojej firmy

IBC SOLAR zdobył ponad 38 lat doświadczenia we wszystkich dziedzinach energii słonecznej. Skutecznie wykorzystujemy to doświadczenie w nowych partnerstwach - niezależnie od tego, czy współpracujemy z Państwem jako dostawca energii, przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, stowarzyszenie przedsiębiorców lub inny dostawca koncepcji fotowoltaicznych.

 

Od generowania potencjalnych klientów do montażu

Pomagamy również w tworzeniu firmy PV dzięki dostosowanym pakietom rozwiązań. W zależności od Twoich potrzeb wspieramy Cię w całym łańcuchu wartości dodanej - od generowania potencjalnych klientów, sprzedaży i dostaw komponentów do usług montażowych lub obsługi serwisowej.

 

W IBC SOLAR pracuje wiele ludzi – a to co nas łączy, to wspólny kierunek.

Wizja

Ekspansja technologii słonecznej na cały świat

 • aby zachować odpowiednie do życia środowisko naturalne
 • aby poprawić warunki życia ludzi
 • aby chronić zasoby surowców naturalnych
 • aby długookresowo zapewnić stabilne, ekologiczne i bezkonfliktowe dostawy energii

 

Misja

Dostarczanie naszym klientom na całym świecie systemów fotowoltaicznych na najwyższym poziomie rozwoju technologicznego, z uwzględnieniem wspólnych wartości, zasad zarządzania i warunków handlowych.

Nasze wartości

 • ­ETYKA / MORALNOŚĆ
               Szacunek dla ludzi, środowiska naturalnego i przyrody — bez wyjątków.
 • UCZCIWOŚĆ
            Bezpośrednie i otwarte podejście do wszystkich.
 • JAKOŚĆ / BEZPIECZEŃSTWO
            Zarówno człowieka, środowiska naturalnego jak i produktów — zależy nam na osiągnięciu wspólnego optimum.
 • ODPOWIEDZIALNOŚĆ
            Odpowiedzialność za środowisko naturalne, pracowników i zadowolenie klientów.
 • CZŁOWIECZEŃSTWO
            Zaangażowanie w sprawy socjalne i społeczne.
 • WYJĄTKOWOŚĆ
            Wyjątkowy wysiłek, aby stać się wyjątkową firmą.
 • ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

                 To jest wartość którą kierujemy się każdego dnia, zarówno w naszej pracy jak i naszej wizji i misji.

Doświadczenie i wizja zarządu firmy

W skład zarządu IBC SOLAR wchodzą obecnie osoby, których doświadczenie i wizja ukształtowały kierunek, w jakim zmierza firma.

Udo Möhrstedt Stefan Horstmann Lars Degendorfer

Udo Möhrstedt (CEO)

Pionier branży

Udo Möhrstedt, dyplomowany fizyk, od ponad 38 lat kreuje i rozwija branżę fotowoltaiczną. Jako jeden z pionierów branży solarnej, w 1982 r założył biuro inżynierskie, z którego powstała firma IBC SOLAR AG.

Udo Möhrstedt jest silnie związany z branżą : już w 1986 roku ufundował sympozjum fotowoltaiczne w Banz Abbey, w Bad Staffelstein. Od 1996r, przez kolejne sześć lat, reprezentował niemiecka branżę fotowoltaiczną jako Członek Zarządu oraz Rzecznik Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Słonecznego. Wspierał fuzję przedsiębiorstw z branży fotowoltaicznej oraz słonecznej energii cieplnej, która zaowocowała powstaniem "BSI - Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Słonecznego".

Udo Möhrstedt zdobył liczne nagrody i wyróżnienia za swoją działalność, wliczając w to Bawarski Order Za Zasługi Dla Środowiska. Otrzymał tytuł Przedsiębiorcy Roku przyznany przez Ernst & Young w 2009, zaś w 2012 r odznaczono go Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec za wieloletnią działalność w branży.

Stefan Horstmann (COO)

Stefan Horstmann zajmuje stanowisko Dyrektora Operacyjnego w IBC SOLAR AG od czerwca 2020r. Z wykształcenia inżynier, posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowym biznesie, zarówno w zakresie działań startegicznych, zarządzania łańcuchem dostaw jak i IT. Jego doświadczenie w zakresie IT, nabyte w sektorze technologii HVAC skupia się wokół systemów i oprogramowania ERP, procesów wewnętrznych, rozwoju organizacji oraz zarządzania projektem.

W IBC SOLAR AG jest odpowiedzialny za logistykę, zaopatrzenie, kontrolę jakości, zarządzanie produktami, IT, procedury oraz organizację. Jako Dyrektor Operacyjny Stefan Horstmann wnosi znaczący wkład w wewnętrzną organizację pracy całego zespołu, wyznaczając kierunek działania na rynku krajowym oraz arenie międzynarodowej. 

Lars Degendorfer (CFO)

Lars Degendorfer zajmuje w IBC SOLAR AG stanowisko Dyrektora Finansowego od 2018 r oraz członka Zarządu od Sierpnia 2019. Z wykształcenia ekonomista, z naciskiem na finanse, bankowość i inwestycje, posiad wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw, głównie w branży samochodowej i sektorach inżynieryjnych. Głównym trzonem jego działalności były i pozostają działania na arenie finansów międzynarodowych.

W IBC SOLAR AG Lars Degendorfer odpowiada za księgowość, kontrolę, zarządzanie nieruchomościami oraz strategiczny rozwój przedsiębiorstwa, a także koordynuje i łączy całą grupę IBC SOLAR Group.

Deklaracja jakości IBC SOLAR:

Certyfikowana, najwyższa jakość wysokowydajnych systemów

Układ zasilania energią słoneczną jest tak dobry, jak zainstalowane komponenty i praca, którą wykonują. Dzięki naszym surowym standardom jakości, systemy i rozwiązania oferowane przez IBC SOLAR spełniają najwyższe normy. Zapewniamy to dzięki wewnętrznym kontrolom i niezależnym certyfikatom i audytom. 

Twoja instalacja fotowoltaiczna posłuży Ci ponad 20 lat. Dzięki IBC SOLAR będzie ona niezawodna, bezbłędna i wydajna.

 

Dowiedz się więcej

Certyfikacja ISO przez TÜV Rheinland

Dla jakości produktu, środowiska, bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia

TÜV Rheinland potwierdził filozofię naszej firmy, którą praktykowaliśmy przez cały czas i naszą obietnicę jakości. Firma IBC uzyskała certyfikat od DIN EN ISO 9001 w zakresie zarządzania jakością, DIN EN ISO 14001 w zakresie zarządzania środowiskowego i BS OHSAS 18001 w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy od czerwca 2012 r.

Rozwijający się segment biznesowy "Zarządzanie i konserwacja techniczna" (O&M) jest również jednym z certyfikowanych procesów ISO. Wiele naszych produktów podlega również kontroli TÜV Rheinland i jest certyfikowanych zgodnie z normami ISO.

Oto certyfikat ISO IBC SOLAR