Witamy na blogu IBC SOLAR Polska

Strona 1 z 4

Opłacalność instalacji PV na przykładzie trzech gospodarstw domowych

Zapraszamy do przeczytania artykułu opublikowanego na portalu www.wnp.pl - www.wnp.pl/energetyka/zastanawiasz-sie-nad-instalacja-pv-zobacz-jak-moga-wygladac-twoje-realne-oszczednosci,834514.html , w którym eksperci IBC SOLAR Poland przyjrzeli się trzem gospodarstwom domowym w Polsce i ich instalacjom PV. Na podstawie uzysków z paneli dokładnie przeanalizowali, czy fotowoltaika nadal się opłaca i jakie może wygenerować oszczędności w skali roku.

Efektywność energetyczna przedsiębiorstw: jak przeprowadzić audyt i oszczędzać koszty energii?

W dzisiejszych czasach, efektywność energetyczna jest nie tylko ważna dla środowiska, ale także korzystna dla firm. Czy wiesz, że możesz zaoszczędzić koszty energii poprzez przeprowadzenie audytu energetycznego? W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie zbadać zużycie energii w swojej firmie i wdrożyć efektywne rozwiązania.

Korzyści i rozwiązania dla firm korzystających z systemów fotowoltaicznych.

Przechodząc na zieloną energię, firmy mogą osiągnąć korzyści ekologiczne i finansowe. Fotowoltaika to innowacyjna forma wykorzystania energii słonecznej, która staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorstw. W artykule "Korzyści i rozwiązania dla firm korzystających z systemów fotowoltaicznych" przedstawiamy wymierne korzyści jakie daje fotowoltaika przedsiębiorcom oraz rozwiązania, które mogą zastosować dla w pełni wykorzystania potencjału tej technologii.

Budynki wielorodzinne z instalacją PV na dachu? Tak, to możliwe!

Coraz częściej wspólnoty mieszkaniowe decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachach. O inwestycji decyduje możliwość ograniczenia kosztów produkcji energii oraz zwiększenia niezależności energetycznej. Obniżenie opłat jest w przypadku budynków wielorodzinnych szczególnie istotne ze względu na wysoki koszt utrzymania części wspólnych, zwłaszcza jeśli budynek wyposażony jest w windę, parking podziemny czy systemy wentylacji.

Spotkaj naszych ekspertów na największych targach energetycznych w Polsce - ENEX 2024

Już za kilka dni odbędzie się XXVI. edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. 7 i 8 lutego 2024 roku Kielce zgromadzą najważniejszych polskich i zagranicznych przedstawicieli branży energetycznej. Nas również nie może tam zabraknąć, dlatego serdecznie zapraszamy na stoisko F8, gdzie wspólnie porozmawiamy o najnowszych trendach na rynku odnawialnych źródeł energii.

Ekscytujący rok dla IBC SOLAR

Rok 2024 w branży PV zapowiada się ekscytująco, szczególnie dla IBC SOLAR. Na przełomie starego i nowego roku miała miejsce kluczowa zmiana w zarządzie naszej firmy: Udo Möhrstedt, założyciel i Dyrektor Generalny IBC SOLAR ustąpił ze stanowiska, pozostając członkiem Rady Nadzorczej.

W poniższym wpisie przyglądamy się planom, jakie na rok 2024 ma firma IBC SOLAR pod przewodnictwem nowego Dyrektora Generalnego, dr-a Dirka Hafta.

Spotkanie Partnerów Premium IBC SOLAR: Dziękujemy za obecność!

Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy ponownie zorganizować wyjazd dla naszych Partnerów! Tym razem spotkaliśmy się w Pałacu Czarny Las położonym w pobliżu Częstochowy i spędziliśmy wspólnie dwa dni. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie. Wasza obecność sprawiła, że to wydarzenie było inspirujące i pozostanie w naszej pamięci na długo!

Instalacja PV na dachu warszawskiego biurowca

IBC SOLAR Poland oraz Preferowany Partner Premium, firma Soleko, wspólnie wykonały realizację instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku biurowego w południowej części Warszawy. Na potrzeby projektu IBC SOLAR Poland stworzyło kompleksowy projekt instalacji, a także dostarczyło 119 sztuk wysokiej jakości modułów PV. Firma Soleko pełniła rolę wykonawcy tej realizacji poprzez dostosowanie projektu do warunków lokalnych i zrealizowała montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy prawie pięćdziesięciu kilowatów.

Jak znaleźć najlepszą hurtownię fotowoltaiki - poradnik dla klientów

Wyszukiwanie najlepszego hurtownika fotowoltaicznego może być trudne, zwłaszcza w dobie rosnącej liczby dostawców na rynku. Czy wiesz, czego szukać, by znaleźć odpowiedniego dostawcę dla swoich potrzeb? Ten przewodnik dla klientów podpowie Ci jak znaleźć najlepszego hurtownika fotowoltaicznego i dokonać właściwego wyboru.

Jak wybrać odpowiednie moduły fotowoltaiczne dla biznesu?

W dzisiejszych czasach, gdy większość przedsiębiorstw dąży do zrównoważonego rozwoju, korzystanie z energii słonecznej stało się nie tylko bardziej ekologiczne, ale także ekonomicznie opłacalne. Moduły fotowoltaiczne to kluczowy element systemu, który przekształca światło słoneczne w energię elektryczną. Wybór odpowiednich modułów fotowoltaicznych dla Twojego biznesu jest zatem niezwykle istotny.

#ROZMOWAZEKSPERTEM - artykuł o prosumencie lokatorskim w kontekście wspólnot mieszkaniowych i oszczędności generowanych przez instalacje PV

Zapraszamy do lektury artykułu www.wnp.pl/energetyka/fotowoltaika-na-budynkach-wielorodzinnych-czy-to-sie-oplaca,775048.html poświęconego rosnącej popularności instalacji fotowoltaicznych na budynkach wielorodzinnych w Polsce. Tekst omawia zmiany prawne z października 2023 roku, wprowadzające instytucję prosumenta lokatorskiego, co pozwala spółdzielniom zarabiać na sprzedaży nadwyżek energii elektrycznej.

#ROZMOWAZEKSPERTEM – rozmawiamy o prosumencie lokatorskim i możliwościach obniżenia kosztów energii elektrycznej w kontekście wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

Mariusz Wilk, nasz Country Manager, udzielił komentarza do artykułu na portalu www.ecoekonomia.pl Zapraszamy do przeczytania artykułu.

#ZDANIEMEKSPERTA – rozmawiamy o fotowoltaice

Maciej Drobczyk, nasz Country Manager, udzielił komentarza w ramach cyklu #ZDANIEMEKSPERTA na portalu www.fachowyelektryk.pl. Ekspert odpowiedział na pytanie czytelników, dotyczące  zacienienia modułów PV – skutków i sposobów ich unikania. 

Zapraszamy do przeczytania całego materiału na portalu Fachowy Elektryk 3/2023

 

Spis treści: 

 

1.    Czy zacienienie modułów PV jest jednym z głównych wzywań przy projektowaniu instalacji PV?

2.    Czy optymalizatory mocy to dobre rozwiązanie w przypadku problemów z częściowym zacienieniem modułów PV?

3.    Co dokładnie oznacza zacienienie instalacji?

4.    Czy optymalizatory mocy są wskazane w przypadku różnego usytuowania paneli?

5.    Dodatkowe funkcje optymalizatorów mocy.

6.    Do czego mogą nam posłużyć mikroinwertery? Czy warto w nie inwestować?

#PONIEDZIAŁEKZEKSPERTEM - rozmawiamy o fotowoltaice

Maciej Drobczyk, nasz Country Manager, udzielił wywiadu w ramach cyklu #PONIEDZIAŁEKZEKSPERTEM na portalu www.architekturaibiznes.pl. Ekspert odpowiadał na pytania czytelników, które są związane z fotowoltaiką. Zapraszamy do przeczytania materiału.

 

Spis Treści:

 

1. Jakie zaszły zmiany w rozliczaniu produkowanej energii i czy są one korzystne dla odbiorcy?

2. Ile kosztuje założenie fotowoltaiki w domu jednorodzinnym w 2023 roku?

3. Jak otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę?

4. Kiedy fotowoltaika się nie opłaca?

5. Czy fotowoltaikę można używać do podgrzewania wody?

6. Jak ogrzać dom za pomocą fotowoltaiki?

7. Czy można założyć fotowoltaikę na balkonie?

8. Jak utrzymać fotowoltaikę w czystości?

Analiza profilu autokonsumpcji kluczem do efektywnej fotowoltaiki – poradnik dla inwestorów

Własna instalacja fotowoltaiczna to dla przedsiębiorstwa niewątpliwie oszczędności w kosztach energii i krok w stronę bardziej zrównoważonej działalności. Zanim jednak powstanie, kluczowa jest pogłębiona analiza potrzeb i możliwości, w tym oszacowanie poziomu wykorzystania energii i dobór profilu zużycia własnego, czyli tzw. autokonsumpcji. Na czym polega taka analiza i jakie przynosi korzyści wyjaśnia ekspert firmy IBC SOLAR Poland.

Strona 1 z 4