Jubileuszowe targi ENEX już za nami

XXV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX odbyły się, zgodnie z tradycją, w Kielcach. Rok 2023 jest z pewnością powodem do świętowania dla wszystkich uczestników – tegoroczna edycja imprezy została zorganizowana po raz dwudziesty piąty! 

Nasze emocje powoli opadają po największym wydarzeniu branży energetycznej w Polsce. Targi ENEX to zawsze wspaniała okazja do spotkania się z Wami i przeprowadzenia setek rozmów na temat fotowoltaiki. Tym bardziej, że w Kielcach zespół IBC SOLAR Polska zaprezentował się premierowo w nowym, powiększonym składzie. Na stoisku F-9 obecni byli: Wojciech Prokopowicz, Mariusz Wilk, Maciej Drobczyk, a także Grzegorz Krawczyk, Konrad Tolivia oraz Krzysztof Skołuński i Emilia Jabczyńska. To właśnie ci eksperci branży PV są w codziennym kontakcie z klientami, pomagają Wam jak najlepiej zaprojektować instalacje fotowoltaiczne i dostarczają fachowej wiedzy w zakresie inwestycji w zaawansowane rozwiązania OZE.

Podczas targów ENEX mieliśmy okazję zaprezentować Wam najważniejsze produkty z naszej oferty. Jednym z nich był system montażowy TopFix 200, który idealnie nadaje się do instalacji fotowoltaicznych ulokowanych na dachach skośnych. Drugim systemem był IBC AeroFix G3, stworzony specjalnie do dachów płaskich. Warto dodać, że jego doskonałe dopasowanie do prawie każdego dachu płaskiego jest możliwe dzięki sześciu wariantom montażu. Z kolei różnorodność opcji instalacji modułów gwarantuje, że system PV będzie przystosowany do poboru jak największej ilości promieni słonecznych.

Na własne oczy mogliście także zobaczyć, w jaki sposób działa nasze autorskie oprogramowanie PV Manager, które służy do projektowania instalacji fotowoltaicznych. Dzięki niemu dostosujecie wszelkie niezbędne parametry w taki sposób, aby cała inwestycja czerpała jak najwięcej energii z promieni słonecznych, a co za tym idzie, aby jak najszybciej przynosiła zysk w postaci mniejszych rachunków za prąd. Co więcej, nasi eksperci z przyjemnością rozmawiali z Wami na temat instalacji komercyjnych i przemysłowych. Konrad Tolivia, odpowiedzialny za rozwój sektora EPC, udzielał rad swoim rozmówcom na temat farm fotowoltaicznych i inwestycji w elektrownie słoneczne. 
W ostatnich latach dostrzegamy w Polsce intensywny rozwój branży energetycznej, a w szczególności Odnawialnych Źródeł Energii. Do inwestowania w fotowoltaikę zachęca zarówno perspektywa oszczędności w obliczu rosnących cen energii elektrycznej, jak i ulgi oraz dofinansowania dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznych.

Co raz częściej nasi klienci wybierają te instalacje PV, które można rozbudować o magazyn energii lub od razu decydują się na kompleksowe rozwiązania i montują baterie w swoich gospodarstwach. Wybór przyjaznej dla środowiska energii jest też istotny ze względu na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się dobrą kondycją naszej planety.

Na naszym stoisku podczas targów ENEX odbyliśmy z Wami mnóstwo spotkań. Często podejmowaliśmy temat inwestycji w energy storage, aby nie tylko uniezależnić się od operatora, ale również zwiększyć poziom autokonsumpcji w gospodarstwach domowych. Rozmawialiśmy też o samochodach elektrycznych i najnowszych możliwości ich ładowania. Branżowe targi to zdecydowanie najlepsza okazja do dyskusji o najnowszych i kierunkach rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii.

Dziękujemy za Waszą obecność na targach ENEX! Te dwa dni dostarczyły nam dużo energii do działania i fantastycznych pomysłów na nowe projekty i współprace. Nie możemy doczekać się kolejnych spotkań z Wami!