Kompleksowa inwestycja parku słonecznego – od projektu do realizacji

W branży fotowoltaicznej bardzo istotne jest, aby dostawca dostarczał odpowiednie rozwiązania dla każdego projektu.

W branży fotowoltaicznej bardzo istotne jest, aby dostawca dostarczał odpowiednie rozwiązania dla każdego projektu. Instalacja i oddanie do użytku modułów PV to jedno, ale liczy się również kompleksowa obsługa klienta, który otrzyma dokładnie to, czego potrzebuje i będzie czerpać z inwestycji wiele korzyści.

W IBC SOLAR wierzymy mocno w powyższe słowa wychodząc swoim odbiorcom naprzeciw z wszechstronną ofertą, w skład której wchodzą także parki solarne. Farmy fotowoltaiczne to nic innego jak zainstalowane panele solarne na określonym, dostosowanym pod inwestycję terenie, który sprzyja gromadzeniu energii słonecznej. Z reguły są to ziemie płaskie lub pochylone w stronę południową, aby pozyskać jak najwięcej promieni słonecznych i przetworzyć je w energię elektryczną.


Jako światowy lider w branży systemów fotowoltaicznych i magazynowania energii kompleksowo zajmujemy się realizacją takich inwestycji. Nasi eksperci (w tym architekci i inżynierowie) stawiają na niezawodność, dlatego wkładają dużo wysiłku w prawidłowe planowanie projektu. Co ciekawe, korzysta na tym natura, ponieważ tworzone są tereny kompensacyjne dla przyrody oraz cenne relokacje dla dzikiej przyrody i tym samym możemy wspomóc odbudowę i rozwój fauny i flory. Dzięki parkom solarnym gleba może się regenerować przez lata ze względu na brak zanieczyszczeń czy pestycydów. Korzystają na tym wszyscy: właściciele instalacji, użytkownicy korzystający z zielonej energii oraz środowisko naturalne.

Kolejno czas na realizację – wyspecjalizowana kadra specjalistów IBC SOLAR montuje instalację PV na wyznaczonym obszarze. I mogłoby się wydawać, że na montażu systemu PV kończy się zakres naszej działalności. Ale nic bardziej mylnego! Naszym inwestorom oferujemy wsparcie merytoryczne i techniczne również po zakończeniu projektu. Dodatkowo, w ramach naszych usług możemy także zajmować się utrzymaniem oraz cykliczną konserwacją techniczną. W tym czasie właściciel śpi spokojnie i nie musi martwić się o bieżącą obsługę zielonej farmy.


Przykładem takich realizacji są farmy stworzone przez IBC SOLAR, które zakupiła od nas firma 7C Solarparken. Inwestycja dotyczy czterech parków solarnych o mocy ponad 31 MWh, które zrealizowaliśmy na łącznym terenie prawie 34 hektarów. Do naszych zadań będzie należeć także dozór, konserwacja i wykonywanie testów zabezpieczeń średniego napięcia, dla ponad 160 MWp z portfolio 7C. "Jesteśmy zachwyceni pogłębieniem współpracy między 7C i IBC SOLAR" – mówi Patrik Danz, CSO IBC SOLAR AG. "Napawa nas dumą, że możemy zapewnić stały sukces tych parków poprzez zarządzanie techniczne. Dzięki operacji technicznej otwieramy również możliwość dla coraz większej liczby inwestorów do inwestowania w odnawialne źródła energii i czerpania z nich zysków. Ten wzrostowy rynek to nie tylko opłacalny, ale również niezbędny do osiągnięcia naszych celów klimatycznych" – dodaje.


Najnowszy projekt, który obejmuje realizację parków solarnych w Cossen (3,18 MWp), Milmesberg  (5,44 MWp), Osternburg (3,14 MWp) i Draisdorf-Eggenbach (20 MWp) to już trzecia współpraca pomiędzy IBC SOLAR a 7C. Zaledwie kilka tygodni temu obie firmy oddały do użytku park fotowoltaiczny Oberwesterwaldbahn w gminach Elbtal/Dornburg o mocy 10 MWp. Następne projekty są na etapie planowania. Ta kolejna współpraca IBC SOLAR i 7C Solarparken wskazuje na dobre relacje i zadowolenie z efektów przez obie strony. To również dla nas doskonała okazja do poszerzania bazy swoich klientów i realizacji kolejnych inwestycji w Polsce i za granicą.