Największe targi energetyczne w Polsce już za nami. To był owocnie spędzony czas!

Dwa dni, 42m2 stoiska, ponad 300 wymienionych wizytówek i niezliczone godziny rozmów z naszymi ekspertami o fotowoltaice. Tak wyglądały tegoroczne targi ENEX.

XXIV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA dobiegły końca. Cieszy nas niezmiernie, że mogliśmy być obecni w Kielcach i spotkać się ze wszystkimi entuzjastami rozwiązań PV. Podczas dwóch dni imprezy odbyliśmy wiele inspirujących rozmów i odpowiedzieliśmy na setki pytań związanych z najnowszymi trendami, dobraniem odpowiedniej instalacji czy ofertą naszej firmy.


Na naszym stoisku działo się naprawdę dużo. Zaprezentowaliśmy najważniejsze produkty z oferty IBC SOLAR, w tym najnowszy system montażowy IBC AeroFix G3 dedykowany do dachów płaskich, który cieszył się sporym zainteresowaniem wśród gości. Chętni mogli również przetestować nasze innowacyjne oprogramowanie PV Manager. To wszechstronne narzędzie służy do planowania oraz optymalizacji instalacji fotowoltaicznej i jednocześnie kompleksowo pomaga instalatorom w codziennej pracy. Goście zainteresowani magazynami energii oraz rozwiązaniami hybrydowymi również znaleźli coś dla siebie, jako że cały czas rozwijamy nasze portfolio o nowe produkty z tych obszarów.


Branża odnawialnych źródeł energii nieustannie się rozwija, a my chcemy podążać za najnowszymi trendami, dlatego dzięki licznym rozmowom mogliśmy poznać Wasze zdanie na temat fotowoltaiki. Podczas targów ENEX na stoisku obecni byli przedstawiciele IBC SOLAR Polska, a także reprezentanci zagranicznych oddziałów. Co więcej, zorganizowaliśmy też wystąpienia naszych Partnerów, firmy Enphase, GoodWe Europe GmbH oraz Eko Projekt. Prelegenci chętnie podzielili się wiedzą na temat aktualnych i przyszłych wyzwań w dziedzinie PV.


Targi ENEX były dla nas szczególnie ważne, ponieważ w tym roku świętujemy jubileusz 40-lecia działalności IBC SOLAR. Zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni przez organizatorów imprezy i zaprzyjaźnione media, które przekazały nam dyplom z gratulacjami oraz życzeniami dalszych sukcesów. Takie momenty są dla nas budujące i szczególnie mobilizują do realizacji kolejnych projektów! 

 

 


W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 wystawców z 14 krajów. Organizatorzy informują, że tegoroczną edycję targów odwiedziło najwięcej zwiedzających w historii wszystkich edycji. Według wstępnych szacunków w targach ENEX udział wzięło ponad 8000 osób. Oprócz części wystawienniczej goście mogli odwiedzić m.in. Strefę Elektromobilności z blisko 20 samochodami elektrycznymi i hybrydowymi, a także uczestniczyć w branżowych forach czy konferencjach. Nie możemy się doczekać kolejnej edycji targów ENEX, które odbędą się w Kielcach już za rok!