Po targach Intersolar Europe zostało już tylko wspomnienie

Nasze emocje powoli opadają, ponieważ zakończyło się jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży PV – targi Intersolar Europe 2022.

W halach Messe w Monachium, na powierzchni 132 000 m2, wystawiało się ponad 1300 firm z 46 krajów. Organizatorzy imprezy podają, że pojawiło się 65 000 odwiedzających ze 149 krajów. Ten wynik z pewnością imponuje. Na naszym stoisku można było spotkać ponad 50 osób, które pracują w IBC SOLAR, włącznie z Udo Möhrstedtem, czyli osobą, od której wszystko w naszej firmie się zaczęło.

Targi Intersolar były idealnym miejscem do zaprezentowania naszej zmienionej identyfikacji wizualnej. Razem z nowym logo wprowadziliśmy odświeżoną strategię biznesową w trzech obszarach działalności. Mowa tu o segmencie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym, a także o elektrowniach słonecznych. Dzięki nowej misji i wizji podkreślamy dążenie do zapewnienia wszystkim klientom łatwego i bezproblemowego dostępu do korzystania z energii słonecznej. Świetnie podsumowuje to nasza obecna dewiza - “Have sun!”.

Nasze stoisko nawiązywało do proekologicznych rozwiązań i zrównoważonego rozwoju. Zostało one wykonane zgodnie z przyjazną dla środowiska zasadą od kołyski do kołyski (ang. cradle-to-cradle design) i w 98% nadaje się do recyklingu. Całkowity nakład materiałowy wynosi 4 130 kilogramów, z czego 4 040,5 kilograma nadaje się w całości do recyklingu, a pozostała część pod pewnymi warunkami. Oznacza to, że prawie wszystkie użyte materiały po zakończeniu targów mogą być w pełni przywrócone do obiegu biologicznego i/lub technicznego.

Przykładem są stoły produktowe i konferencyjne oraz ściany kabin i lady, które powstały z certyfikowanego ekologicznie świerku krajowego. Po wydarzeniu zostaną ono ponownie wykorzystane do ogrodzenia ogrodu dla pszczół w szkole Montessori w Dachau. Z kolei rury aluminiowe będą nadal wykorzystywane przy budowie stoiska, a następnie poddane recyklingowi w obiegu technicznym. Farba, która została użyta jest biodegradowalna.  Daje to 98-procentową zdolność do ponownego wykorzystania. Robi wrażenie, prawda?

Na naszym stoisku goście mogli zobaczyć jeden z pierwszych samochodów napędzanych energią przyjazną dla środowiska. Wzbudził on ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających! Jako pionierzy zrównoważonego rozwoju już w latach 90. ubiegłego wieku zastanawialiśmy się, jak możemy wykorzystać zieloną energię w codziennym życiu. Dlatego założyciel firmy, Udo Möhrstedt, razem z kolegami przekształcił łącznie pięć VW Polo na napęd elektryczny. W ten sposób powstał Electro Fox, który od ponad trzydziestu lat jeździ po niemieckich drogach.

Podczas targów Intersolar odbyliśmy setki interesujących spotkań i rozmów w przyjaznej atmosferze. Mieliśmy również okazję do zaprezentowania nowości w naszej ofercie. Specjalnie na obchody 40-lecia działalności firmy wprowadziliśmy na rynek wydajny panel jubileuszowy IBC MonoSol 415/420 MS-HC-N. Wyposażony jest w technologię ogniw TOPCon która pozwala osiągnąć bardzo wysoki poziom sprawności. Co więcej, oprócz 30-letniej gwarancji na wydajność, w ramach obchodów naszego jubileuszu przedłużamy 15-letnią gwarancję na produkt o kolejne 40 miesięcy. Musimy również wspomnieć o naszym systemie montażowym do dachów skośnych, IBC TopFix 200, który usprawniliśmy o zaawansowane elementy dodatkowe. Dzięki zaciskowi G33 Vario Module montaż na dachu będzie jeszcze szybszy. W naszymsklepie internetowym znajduje się więcej informacji na temat produktów.

Dziękujemy Wam za tak liczne przybycie i długie rozmowy z naszym międzynarodowym zespołem IBC SOLAR. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji targów Intersolar, która odbędzie się już za rok. Do zobaczenia!