PV Manager – projektowanie instalacji fotowoltaicznej nigdy nie było prostsze

Bardzo ważne jest dla nas, aby oferować kompleksowe rozwiązania. Dlatego stworzyliśmy narzędzie, które pozwala na zaprojektowanie instalacji fotowoltaicznej zgodnie z potrzebami przyszłego prosumenta i przygotowanie jej do realizacji

 

Aby instalacja fotowoltaiczna w pełni spełniała swoją rolę należy ją odpowiednio dopasować pod panujące warunki klimatyczne i możliwości konstrukcyjne budynku. Niekorzystne zacienienie, elementy umieszczone na dachu lub niska nośność to tylko niektóre z potencjalnych wyzwań, jakie projektanci i instalatorzy mogą napotkać przy wdrożeniu instalacji PV. Ważny jest także dobór wysokiej jakości komponentów o odpowiedniej mocy oraz perfekcyjne dopasowanie konstrukcji montażowej do modułów PV, aby dostarczały zieloną energię na odpowiednim poziomie, a wdrożenie było w pełni korzystne i opłacalne dla konsumenta.

Nasze autorskie i dobrze znane oprogramowanie, PV Manager, stworzyliśmy po to, by wspierać pracę instalatora na każdym etapie tworzenia i realizacji projektu instalacji PV. Od kontaktu z klientem (platforma umożliwia prowadzenie bazy klientów bez korzystania z kilku programów jednocześnie) przez przygotowanie wyceny oraz całościowego planu inwestycji wraz z dokumentacją projektową, aż po zamawianie i rozliczenia. Co ciekawe, w PV Manager instalator może za kliknięciem jednego przycisku przygotować kompletną listę wszystkich wymaganych komponentów i zamówić je w sklepie internetowym IBC SOLAR. Główne funkcje platformy PV Manager obejmują m.in

 • planowanie instalacji dachowej – z uwzględnieniem symulacji
  zacienienia i identyfikacją ewentualnych obiektów na dachu
 • konfigurację budynków i rodzaju dachu - tu szczególnie
  przydatna jest opcja Wizualizator 2D&3D pomagająca w dokładnym
  odwzorowaniu otoczenia budynku,
 • dobór i optymalizację konstrukcji montażowej
 • kalkulację statyki budynku – to jeden z najważniejszych elementów
  w zapewnieniu bezpieczeństwa instalacji PV
 • wybór właściwego inwertera
 • oraz generowanie raportu i oferty dla klienta zawierającej m.in. kalkulację
  opłacalności instalacji. Dzięki niej można oszacować różnicę kosztów,
  jaką klient wygeneruje korzystając z zielonej energii.

Warto też wspomnieć o automatycznej aktualizacji programu. W IBC SOLAR stawiamy na ciągły rozwój, dlatego na bieżąco usprawniamy i optymalizujemy możliwości oprogramowania. Platforma jest dostępna w wielu wersjach językowych, a od niedawna również niezależna od przeglądarek internetowych. Dzięki temu, że program działa w chmurze, kilka osób może pracować jednocześnie nad tym samym projektem, a w razie potrzeby także udostępnić go naszym ekspertom online, którzy zaoferują Wam wsparcie merytoryczne i techniczne poparte wieloletnim doświadczeniem.

Licencję na program PV Manager możecie zakupić bezpośrednio w naszym sklepie internetowym. Dodatkowo, cyklicznie organizujemy dla Was bezpłatne webinary online, podczas których omawiamy najważniejsze zagadnienia związane z doborem i projektowaniem instalacji PV. Każdy z uczestników tych szkoleń otrzymuje darmową, roczną licencję na oprogramowanie PV Manager dla swojej firmy.

W naszych mediach społecznościowych (Facebook i LinkedIn) opublikowaliśmy niedawno animowany materiał o naszym oprogramowaniu, w którym przedstawione są zalety oraz funkcjonalność narzędzia. Zachęcamy do obejrzenia filmu na naszym kanale YouTube!