IBC SOLAR i Fankhauser Solar zacieśniają współpracę

Dzięki współpracy marek fotowoltaika w Szwajcarii jeszcze tańsza

IBC SOLAR, światowy lider i dostawca kompleksowych systemów PV, konsekwentnie powiększa w Europie portfolio usług i rozwiązań w obszarze odnawialnych źródeł energii. Najnowszym przykładem takiego działania jest rozszerzenie współpracy z Fankhauser Solar AG, wiodącym szwajcarskim hurtownikiem produktów fotowoltaicznych. Dzięki zacieśnieniu kooperacji, od teraz klienci w Szwajcarii mogą kupować produkty IBC SOLAR taniej.

Poszerzenie portfolio szwajcarskiego hurtownika o ofertę niemieckiej marki pozwoliło zredukować konieczność stosowania przepisów importowych i wyeliminować odprawę celną. - Wprowadzone rozwiązania pozwolą zaoszczędzić na kosztach transportu przynosząc tym samym wymierną korzyść dla naszych klientów - wyjaśnia Albert Engelbrecht, Senior Vice President Solutions International w IBC SOLAR. I dodaje: - Przewidujemy, że szwajcarski rynek fotowoltaiczny będzie rósł i w nadchodzących latach odegra ważną rolę w rozwoju fotowoltaiki w całej Europie. Cieszymy się, że wspólnie z Fankhauserem możemy być częścią tego procesu.

Lepsza dostępność wysokojakościowych rozwiązań PV, oferowanych przez IBC SOLAR zbiega się z niedawno ogłoszonym przez władze Szwajcarii nowym systemem dopłat do instalacji systemów fotowoltaicznych o mocy nieprzekraczającej 30 kW. Już od kwietnia 2021 r. Szwajcarzy mogą starać się o większe dopłaty, które pozwalają na pokrycie blisko 30% całościowych kosztów inwestycji w małe instalacje PV, a produkując własną energię mają do dyspozycji korzystny system taryf gwarantowanych. W ramach programu wsparcia inwestycji fotowoltaicznych w Szwajcarii do rozdysponowania jest 470 mln CHF (1,95 mld PLN). Swisssolar prognozuje, że łączna moc elektrowni fotowoltaicznych w kraju powinna w tym roku osiągnąć poziom nawet 2,87 GW.

IBC SOLAR i Fankhasuer Solar od ponad dekady współpracują ze sobą na rzecz rozwoju rynku energii odnawialnej w Szwajcarii. W dobie tranformacji energetycznej ta współpraca wznosi się na kolejny poziom. Biorąc pod uwagę kompleksowe wsparcie i portfolio wysokiej jakości produktów, IBC SOLAR jest dla nas idealnym partnerem. Cieszymy się, że na intesyfikacji wspólnych działań skorzystają teraz również nasi klienci - podsumowuje Hans-Georg Schweikardt, CEO i dyrektor zarządzający Fankhauser Solar AG.