IBC SOLAR Polska stawia na doświadczenie, nowe rynki i buduje zespół. Wojciech Prokopowicz został Dyrektorem Zarządzającym

IBC SOLAR, wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, powołał Wojciecha Prokopowicza na stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Polsce, odpowiedzialnego również za rynki w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Do jego zadań należeć będzie m.in. rozwój projektów elektrowni fotowoltaicznych oraz zwiększenie rozpoznawalności marki w sektorach przemysłowym i nieruchomości komercyjnych.

Nowy Dyrektor Zarządzający IBC SOLAR Polska posiada wieloletnie, szerokie doświadczenie w rozwoju biznesu oraz finansach w sektorze energetyki, w tym odnawialnych źródeł energii. W poprzednich firmach zarządzał m.in. projektami przejęć oraz developmentem projektów OZE i infrastruktury przesyłu energii. Odpowiadał za rozwój biznesu i finansowanie, akwizycje inwestycji i development projektów - od programowania, przez realizację, po sprzedaż i dystrybucję, a także zarządzanie operacyjne.

W nowej roli Wojciech Prokopowicz skupi się na dalszym rozwoju biznesu IBC SOLAR w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech, w szczególności w segmentach rynku związanych z projektami elektrowni fotowoltaicznych, a także generalnym wykonawstwem (EPC) oraz utrzymaniem i serwisem instalacji PV (O&M). Będzie także odpowiadał za dalszy rozwój marki w segmentach dedykowanych klientom komercyjnym i przemysłowym.

Wojciech Prokopowicz dotychczas pracował dla między innymi PwC, Veolia, Polskiej Grupy Energetycznej, Infracapital czy TP Biogas.