IBC SOLAR weźmie udział w targach Intersolar 2023

Światowy dostawca kompleksowych rozwiązań fotowoltaicznych, firma IBC SOLAR, weźmie udział w największych targach branżowych w Europie – Intersolar 2023, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Monachium. Niemiecki producent zaprezentuje na stoisku swoją ofertę rozwiązań przeznaczonych do instalacji domowych, przemysłowych i komercyjnych oraz elektrowni PV.

Intersolar to największe w Europie targi związane z fotowoltaiką. W 2023 roku na tym międzynarodowym wydarzeniu pojawi się ponad 1 250 wystawców z blisko 50 krajów, a organizatorzy przewidują, że tegoroczną edycję imprezy odwiedzi około 85 000 osób. Jednym z wystawców będzie dostawca kompleksowych rozwiązań PV, IBC SOLAR. Firma tym razem skupia się na zaprezentowaniu innowacji w zakresie instalacji domowych.

Odwiedzający stoisko A4.470 i A4.570 w hali A4 będą mogli skorzystać ze specjalistycznej strefy testowej, w której sami wypróbują komponenty IBC SOLAR. Dodatkową atrakcją będzie stół obciążeniowy od laboratorium PV SUNLAB. Moduły zostaną na żywo poddane rygorystycznym próbom, które udowodnią wysoką jakość produktów.

Podobnie jak w ubiegłym roku, IBC SOLAR zwraca uwagę na zrównoważony rozwój poprzez wykonanie zabudowy targowej opartej na zasadzie Cradle to Cradle, co oznacza, że po zakończeniu targów większość użytych materiałów może być zwrócona do cyklu biologicznego lub technicznego bez downcyklingu.

Intersolar to ważne wydarzenie europejskiej branży fotowoltaicznej i miejsce prezentowania najnowszych, przełomowych rozwiązań PV. Targi przyciągają czołowe firmy z całego kontynentu, dlatego widzimy w nich potencjał do rozszerzenia naszej społeczności Partnerów Premium i spotkania z ekspertami branży – podkreśla Wojciech Prokopowicz, Managing Director IBC SOLAR Poland. Dodaje też, że: dla polskiego zespołu, który będzie obecny na naszym stoisku to dobra okazja, by rozpoznać innowacje i palące potrzeby klientów, by później wdrożyć je na polskim rynku.

Moduły IBC SOLAR zostaną poddane rygorystycznym testom na żywo

Każdego dnia na stoisku IBC SOLAR odwiedzający będą mogli obejrzeć pokazy testów wytrzymałościowych, jakim poddawane są produkty marki. Odbędą się one w specjalnie przygotowanej do tego strefie w godzinach 11:00, 14:00 oraz 16:00.

Aby zapewnić najwyższe standardy, moduły i systemy montażowe IBC Solar są poddawane aż siedmiu testom wytrzymałościowym w laboratorium testowym PV SUNLAB.

Badania są przeprowadzane na stole umożliwiającym statyczno-mechaniczny test obciążenia całego panelu słonecznego w połączeniu z konstrukcją. Badania są przeprowadzane na stole umożliwiającym statyczno-mechaniczny test obciążenia całego panelu słonecznego w połączeniu z konstrukcją. W procesie testowania moduły są naprzemiennie poddawane oddziaływaniu 2400Pa dla zasymulowania parcia i ssania wiatru, a podczas symulacji dodatkowego obciążenia śniegiem nawet do 5400 Pa. Stół testowy wyposażony jest także w czujniki wysokości używane do pomiaru ugięcia modułu oraz czujnik obciążenia elektronicznego, służący do pomiaru prądu i napięcia. Aby panel pozytywnie przeszedł test, musi nie tylko spełnić warunki zdefiniowane w specyfikacji, ale także nie może trwale odkształcić się lub złamać, ani stracić więcej niż 5% swojej wydajności.

Dzięki tym szeroko zakrojonym badaniom klienci mogą cieszyć się maksymalnym bezpieczeństwem w zakresie gwarancji, rękojmi i wydajności modułów. Tego typu znormalizowane testy pozwalają wyeliminować zagrożenia niewidoczne z zewnątrz: wady jakościowe i uszkodzenia modułów fotowoltaicznych lub wsporników.

Testy, które odwiedzający targi Intersolar będą mogli zobaczyć na żywo, prowadzone są przez PV SUNLAB. To jednostka stworzona pierwotnie przez IBC SOLAR do celów kontroli i jakości, która od 2020 r. stała się niezależna i dziś jest autorytetem w zakresie testów jakościowych. Bezstronne laboratorium bada moduły i komponenty fotowoltaiczne w oparciu o profesjonalne i znormalizowane procedury testowe. Badania prowadzone z wykorzystaniem wyselekcjonowanej floty maszyn i laboratoriów gwarantują wiarygodne, obiektywne wyniki.

Systemy montażowe do dachów płaskich i skośnych

Podczas największych targów PV w Europie, IBC SOLAR zaprezentuje także swoje autorskie systemy montażowe. Pierwszy z nich, IBC AeroFix G3, odwiedzający zobaczą w nowej wersji, uwzględniającej drobne zmiany poprawiające funkcjonalność i wydajność systemu.

Ulepszenia obejmują między innymi modyfikację wspornika, co powoduje ułatwienie wyrównania przegubu uchylnego podczas montażu modułu. Zastosowana zmiana sposobu montowania owiewek i szyn balastowych z tradycyjnych śrub na blachowkręty sprawia, że montaż jest wyjątkowo wydajny i solidny. Z kolei aby połączyć profile bazowe, firma zdecydowała się na wprowadzenie wewnętrznego, dylatacyjnego łącznika. Ten element montażowy usprawnia instalację na dachu i przyczynia się do większej stabilności i wyrównania profili bazowych.

IBC SOLAR zaprezentuje także wielokrotnie sprawdzony system montażowy IBC TopFix 200 do instalacji na dachach skośnych. Dzięki różnego rodzaju zaciskom, szynom, hakom dachowym i profilowanym blachodachówkom, system ten nadaje się do uniwersalnego zastosowania na niemal każdej powierzchni. W połączeniu z większą elastycznością i wszechstronnością, system oferuje istotne korzyści dla firm instalacyjnych i znacznie ułatwia codzienną pracę, ponieważ gwarantuje znaczną oszczędność czasu.

Na stoisku IBC SOLAR znajdzie się specjalistyczny obszar testowy, w którym odwiedzający będą mogli samodzielnie wypróbować możliwości systemów montażowych firmy. Wypróbują łatwość montażu zintegrowanej z hakiem dachówki Mammut Form S+, która eliminuje potrzebę modyfikacji i cięcia dachówek. Przetestują trzy różne szyny do montażu na dachach z blachy trapezowej, w tym te z kompensacją wysokości na nierównych dachach. Będą mogli też przekonać się, jak łatwy jest montaż konstrukcji nośnych.

Zrównoważony rozwój dzięki zasadzie projektowania „od kołyski do kołyski”

Po raz kolejny stoisko IBC SOLAR będzie zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju firmy zostanie zbudowane zgodnie z zasadami Cradle to Cradle („od kołyski do kołyski”). Oznacza to, że po zakończeniu targów większość użytych materiałów może być całkowicie zwrócona do cyklu biologicznego lub technicznego bez downcyklingu. W tym roku aż 98% materiałów trafi do ponownego obiegu. Na przykład drewno pochodzące ze zrównoważonej gospodarki leśnej zostanie przeznaczone do produkcji stołów, ścian kabin i lad. Aluminiowa konstrukcja stoiska również będzie mogła zostać wykorzystana ponownie, co pozytywnie przełoży się na jego bilans ekologiczny.

Eksperci IBC SOLAR zapraszają do spotkań i rozmów na targach Intersolar Europe w dniach 14-16 czerwca 2023 r. w hali A4, stoisko A4.470 i A4.570.