IBC SOLAR zacieśnia współpracę z holenderskim producentem systemów montażowych

IBC SOLAR, lider w dziedzinie systemów fotowoltaicznych (PV) i magazynowania energii, rozszerzył swoją ofertę o innowacyjne konstrukcje montażowe dla dachów płaskich marki Van der Valk Solar Systems. W ramach tej współpracy firma staje się jednym z głównych dystrybutorów komponentów PV holenderskiego producenta w Polsce. Produkty te są już dostępne w kraju.

Partnerstwo z Van der Valk Solar Systems pozwala IBC SOLAR oferować swoim klientom jeszcze większą różnorodność w obszarze doboru odpowiedniego systemu dla instalacji PV na dachach płaskich. Konstrukcje montażowe holenderskiego producenta są opracowywane oraz produkowane we własnej fabryce w Holandii i cechuje je wysoka jakość, wszechstronność i szybkość montażu. Dlatego tak dobrze wpisują się w ofertę IBC SOLAR, dostawcy znanego z wysokich standardów kontroli jakości oraz stawiania na komponenty elastyczne, bezpieczne i o sprawdzonej wytrzymałości nawet przy dużych obciążeniach.

- Chcemy oferować naszym klientom w miarę możliwości najlepszy wybór doskonałych produktów - mówi Antje Anzi, Director Solutions International w IBC SOLAR AG. - Jesteśmy zadowoleni z partnerstwa z Van der Valk Solar Systems, które uzupełnia nasze istniejące portfolio w dziedzinie systemów montażowych.

Holenderska spółka Van der Valk Solar Systems jest znaną firmą w branży solarnych źródeł energii, koncentrującą się na opracowywaniu i produkcji systemów montażu paneli słonecznych dla segmentu budynków mieszkalnych i komercyjnych. W tym kontekście firma już od kilku lat z powodzeniem realizuje projekty w kooperacji z oddziałami IBC SOLAR w Szwecji i Holandii. W oparciu o tę udaną współpracę, niemiecki dostawca postanowił wzmocnić swoją pozycję na rynku, wzbogacając ofertę o systemy montażowe nowego partnera.

- Silny nacisk IBC SOLAR na jakość oraz rozbudowana międzynarodowa sieć firmy idealnie wpisują się w filozofię naszej firmy. Cieszymy się na to udane partnerstwo, które pozwala nam oferować nasze produkty jeszcze większej liczbie klientów w Europie - dodaje Denis de Vette, dyrektor zarządzający w Van der Valk Solar Systems. Ponadto, obie firmy w ramach współpracy planują cykl bezpłatnych webinarów w zakresie projektowania instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich. Więcej informacji na temat szkoleń można uzyskać na stronie internetowej IBC SOLAR.