IBC SOLAR zaprezentuje na targach Intersolar Europe innowacje w fotowoltaice

Proekologiczna zabudowa targowa w oparciu o zasadę „od kołyski do kołyski“ (z ang. cradle-to-cradle) oraz bazujące na 40-letnim doświadczeniu nawiązanie do zrównoważonego rozwoju. Tym wyróżni się  wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej podczas największych targów branży PV w Europie.

Świętujący w tym roku jubileusz istnienia, IBC SOLAR, będzie jednym z ponad 900 wystawców na międzynarodowych targach Intersolar Europe 2022, które odbędą się w dniach 11-13 maja 2022 r. Firma zaprezentuje rozwiązania skupione wokół trzech głównych obszarów swojej działalności: instalacji dla domu, komercyjnych oraz elektrowni słonecznych. Na stoiskach marki (A4.470 i A4.670) będzie można zobaczyć innowacje w dziedzinie wewnętrznych systemów montażowych, zapewniające większą elastyczność i szybkość działania, a także optymalizację kosztów. Sama tegoroczna zabudowa targowa firmy, zaprojektowana i zrealizowana w zgodzie z ideą Cradle-To-Cradle także nawiązuje do najnowszych trendów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.
 
40 lat IBC SOLAR i więcej

Z okazji 40-lecia IBC SOLAR wprowadza nowy wizerunek i rozszerzone koncepcje w obszarach biznesowych: mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym oraz związanych z elektrowniami słonecznymi. W tym roku na stoisku światowego producenta temat zrównoważonego rozwoju również będzie miał wysoki priorytet. Stoisko marki zostało zbudowane w oparciu o zasady Cradle-To-Cradle, co oznacza, że większość wykorzystanych materiałów można po zakończeniu targów w pełni przetworzyć z powrotem do obiegu biologicznego lub technicznego, bez konieczności poddawania ich ponownemu recyklingowi.

Moduł jubileuszowy z dodatkową 40-miesięczną gwarancją i technologia TOPCon

Na największym wydarzeniu fotowoltaicznym w Europie, które ma odwiedzić nawet 50 000 gości, IBC SOLAR zaprezentuje wydajny panel jubileuszowy IBC MonoSol 415/420 MS-HC-N. Wyposażony jest w technologię ogniw TOPCon pozwalającą osiagnąć bardzo wysoki poziom sprawności, co umożliwia uzyskanie lepszych wyników na tej samej powierzchni. Parametry techniczne modułu zapewniają również zwiększoną sprawność temperaturową i ograniczają degradację dzięki efektom LID i LeTID. Oprócz 30-letniej gwarancji na wydajność, firma przedłuża 15-letnią gwarancję na produkt o kolejne 40 miesięcy w ramach obchodów 40-lecia działalności na rynku.

Maksymalna elastyczność: System montażowy AeroFix G3 do dachów płaskich

Odwiedzający będą mogli zobaczyć na własne oczy najnowszy efekt ewolucji aerodynamicznego systemu montażowego dedykowanego dla dachów płaskich. Mowa o konstrukcji montażowej IBC AeroFix G3, która po raz pierwszy zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności na targach Intersolar 2022. Przy jej wykorzystaniu można montować moduły o długości od 1500 do 2100 mm i szerokości od 980 do 1150 mm. Dzięki zintegrowanemu połączeniu uchylnemu we wsporniku montażowym AeroFix, moduły leżą na systemie montażowym bez naprężeń mechanicznych. Zróżnicowane warianty montażu oraz możliwość łączenia szerokich i wąskich szyn nośnych w tym samym systemie zapewniają wysoki stopień elastyczności i efektywności kosztowej przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa.
 
Montaż IBC TopFix 200 na dachach skośnych jeszcze szybszy

W sektorze dachów skośnych firma IBC SOLAR rozszerza swój sprawdzony system montażowy IBC TopFix 200 o zaawansowane elementy dodatkowe, które jeszcze bardziej przyspieszają montaż na dachu, a tym samym zapewniają monterom istotną oszczędność czasu. Tam, gdzie wcześniej dla różnych wysokości ramy modułu konieczne były różne zaciski, teraz można bez problemu zamontować pierwszy zacisk końcowy G3 Vario Module o regulowanej wysokości umożliwiający montaż modułów o różnych wysokościach ramy. Oznacza to, że instalator ma maksymalną elastyczność podczas montażu, nawet przy użyciu tylko jednego zacisku, a wysiłek związany z planowaniem jest znacznie mniejszy. Do szybkiego montażu przyczynia się również blachodachówka Mammut Form S+. Kombinacja haków dachowych i formowanych dachówek jest zintegrowana bezpośrednio z konstrukcją dachu i jest teraz dostępna również do izolacji dachowej.

Eksperci IBC SOLAR zapraszają do wzięcia udziału w targach Intersolar Europe w dniach 11-13 maja 2022 r. w hali A4, na stoiskach A4.470 i A4.670.