Silny duet: IBC SOLAR rozszerza współpracę z Jolywood

Marka powiększa ofertę modułów bifacjalnych o komponenty z ogniwami typu N o niskiej degradacji

IBC SOLAR, wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, rozszerza współpracę z Jolywood - jednym z głównych producentów modułów bifacjalnych z ogniwami typu N i technologią TOPCon. Dzięki temu do portfolio niemieckiego lidera dołączyły dwa moduły bifacjalne o mocy 380 i 560 watów. W zależności od lokalizacji i warunków technicznych instalacji mogą one oferować nawet o 25% większą wydajność, niż moduły konwencjonalne na tej samej powierzchni.

Jolywood jest jednym z pionierów w zakresie produkcji ogniw słonecznych TOPCon typu N i znajduje się w gronie największych producentów folii do modułów. IBC SOLAR już od dłuższego czasu używa tych ostatnich w procesie wytwarzania paneli własnych marki. Wraz z włączeniem modułów bifacjalnych do swojej oferty, współpraca obu firm wkracza na kolejny poziom. Od teraz panele fotowoltaiczne JW-HD120N oraz JW-HD144N można zamawiać na terenie Europy także za pośrednictwem IBC SOLAR.

Wysokowydajne moduły szklano-szklane Jolywood cechuje szczególnie wysoka sprawność oraz niższy stopień degradacji, niż w przypadku konwencjonalnych ogniw słonecznych typu P, wynoszący zaledwie 0,40 procent. Oferują one również wyższy współczynnik temperaturowy oraz dwufazowy, który wynosi 80%. Oznacza to, że obie strony modułu są aktywne, a strona tylna może osiągnąć 80% wydajności strony przedniej, co przekłada się na zwiększony uzysk energetyczny. Panele te zapewniają bardzo wysoką sprawność, nawet w warunkach słabego oświetlenia w pochmurne lub mgliste dni.

- Kładziemy duży nacisk na potrzeby naszych klientów, a współpraca z Jolywood pozwala nam dalej dostarczać wysokiej jakości trwałe moduły słoneczne w sektorze mieszkaniowym - wyjaśnia Stefan Horstmann, dyrektor operacyjny IBC SOLAR AG. - Dzięki swojej przyszłościowej koncepcji ogniw Jolywood jest producentem o dużym potencjale innowacyjności. Jego wysokowydajne produkty stanowią doskonałe uzupełnienie naszego portfolio – przekonuje.

Alan Xie, zastępca dyrektora generalnego Jolywood, dodaje: - Cieszymy się, że możemy współpracować z jednym z wiodących dostawców kompleksowych rozwiązań dla fotowoltaiki i magazynowania energii w Europie. Wieloletnie doświadczenie oraz silny nacisk na jakość i zadowolenie klienta sprawiają, że IBC SOLAR jest idealnym partnerem do skutecznego pozycjonowania naszej wiodącej technologii ogniw i modułów PV typu N na europejskich rynkach.

Wysoka wydajność i estetyka paneli marki Jolywood sprawiają, że produkty te doskonale nadają się zastosowań zarówno domowych, jak i komercyjnych (w tym parków słonecznych). Moduł Niwa JW-HD120N o mocy 380 W dostępny będzie w Europie za pośrednictwem IBC SOLAR pod koniec września 2022. W przedsprzedaży produkt ten można zamawiać od 1 czerwca br.