System HomeOne i innowacje w rozwiązaniach montażowych – nowości od IBC SOLAR

Kompleksowy system fotowoltaiczny HomeOne stworzony z myślą o wygodzie instalatorów, i nowe funkcjonalności flagowych systemów montażowych IBC SOLAR: dachówki zintegrowane z hakiem czy mata ochronna kompatybilna z każdym rodzajem pokrycia dachowego. To nowości w portfolio firmy IBC SOLAR, które na żywo jako pierwsi będą mogli zobaczyć uczestnicy nadchodzących targów Intersolar Europe w Monachium.

IBC HomeOne – nowy, kompleksowy system fotowoltaiczny dla instalatorów
Na początku 2024 roku IBC SOLAR ogłosił wprowadzenie kompleksowego systemu fotowoltaicznego, obejmującego wszystkie komponenty systemu: od modułów fotowoltaicznych i konstrukcji montażowych, przez falowniki, magazyny energii, wallboxy i systemy zarządzania energią. System pod nazwą HomeOne będzie od lata 2024 roku dostępny na rynku niemieckim, a w następnych latach ma zostać wprowadzony także do innych krajów. 


Mata ochronna AeroFix G3 – uniwersalna dla wszystkich pokryć dachowych
W budownictwie wydajność jest czynnikiem kluczowym. Dlatego IBC SOLAR opracował nową matę ochronną kompatybilną ze wszystkimi naszymi systemami mocowania na płaskim dachu, w tym IBC AeroFix G3. Mata może być używana ze wszystkimi rodzajami pokryć dachowych, dzięki czemu jest uniwersalna i minimalizuje ryzyko błędów w trakcie instalacji. Warto też zwrócić uwagę, że korzystając z jednego rozwiązania dla różnych potrzeb, instalatorzy mogą oszczędzić na kosztach magazynowania. 


Niezawodne i wszechstronne – nowe blachodachówki IBC TopFix 200
Dla swojego systemu do montażu na dachach skośnych IBC TopFix 200, IBC SOLAR wprowadza na rynek kilka rodzajów nowych blachodachówek. Innowacyjne zintegrowane z hakiem blachodachówki TopFix 200 stanowią odpowiedź na problemy, takie jak pękanie dachówek, uszkodzenia czy przeciekanie dachu. Jednocześnie eliminują konieczność pracochłonnego dopasowywania czy cięcia dachówek podczas montażu instalacji. Podobnie jak inne produkty IBC SOLAR z tej kategorii spełniają one normy niemieckiego ZVDH.

Rozwiązania przyszłości na stoisku Intersolar
IBC SOLAR nieustannie rozwija swoje produkty. W trakcie targów Intersolar odwiedzający będą mogli zobaczyć udoskonalenia istniejących systemów, takie jak nowe haki dachowe do systemu TopFix 200 do użycia na grubszym pokryciu dachowym, czy haki możliwe do zamontowania z wykorzystaniem jednego narzędzia. 


Na stoisku IBC SOLAR podczas nadchodzących targów Intersolar zostaną zaprezentowane także rozwiązania, których wdrożenie jest dopiero planowane. Chodzi między innymi o udoskonalenia do systemu montażowego AeroFixG3. Dzięki dodatkowym komponentom i zastosowanym innowacjom będzie można go wykorzystać z modułami o powierzchni nawet 3 metrów kwadratowych, jednocześnie spełniając wymagania dotyczące obciążenia śniegiem i mocnego wiatru. Wysokie standardy jakości i wytrzymałość nowych rozwiązań potwierdzają procedury testowe prowadzone na modułach i konstrukcjach montażowych jako całości w laboratorium SUNLAB. 

Zespół IBC SOLAR, w tym eksperci z Polski, będzie prezentował rozwiązania firmy podczas Intersolar Europe od 19 do 21 czerwca, w hali A4 na stanowiskach A4.470 i A4.570.