Sukces warsztatów IBC SOLAR Polska

Podsumowanie pierwszej edycji szkoleń dla instalatorów

W czerwcu br. zakończyła się pierwsza edycja szkoleń dla instalatorów z innowacyjnych konstrukcji bezbalastowych. W warsztatach organizowanych przez IBC SOLAR Polska we współpracy z CW Lundberg oraz firmą Eko Projekt, wzięło udział łącznie 90 osób. Uczestnicy mieli okazję poznać opracowane nowoczesne rozwiązanie dla instalacji na dachach płaskich, wykorzystujące bezinwazyjny i pozbawiony balastu system montażowy. Warsztaty miały charakter otwarty i bezpłatny.


Program szkoleń obejmował m.in. omówienie rodzajów mocowań stosowanych w fotowoltaice, a także prezentację przykładowych kalkulacji tego, jak silne wiatry czy obciążenie śniegiem wpływają na instalację oraz jaką rolę w projekcie PV pełni system montażowy. Część teoretyczną prowadzili eksperci IBC SOLAR Polska oraz Eko Projekt, natomiast w tajniki praktyczne wprowadzali specjaliści CW Lundberg. Po szkoleniu każdy uczestnik otrzymał licencję upoważniającą go do instalacji płytek CWL (bez tej licencji producent nie udziela gwarancji na swoje produkty). 


Innowacyjne konstrukcje bezbalastowe
System montażowy stworzony w wyniku współpracy IBC SOLAR oraz CW Lundberg wykorzystuje uniwersalną i lekką konstrukcję montażową IBC TopFix 200 dla dachów skośnych oraz niezawodny system montażowy IBC AeroFix dla dachów płaskich. Ta łączona struktura jest przytwierdzana do połaci dachowej za pomocą tzw. bezinwazyjnych mocowników dostarczanych przez CW Lundberg. Są to specjalne płytki zgrzewane za pomocą papy bitumicznej do warstwy hydroizolacyjnej dachu. Do nich mocowane są następnie konstrukcje montażowe. Rozwiązanie to znalazło zastosowanie m.in. w projekcie uruchomionej pod koniec zeszłego roku miejskiej elektrowni słonecznej w Poznaniu.

 

Kiedy kolejna edycja szkoleń?
Ze względu na wysokie zainteresowanie, organizatorzy podjęli decyzję o kontynuowaniu serii szkoleń z konstrukcji bezbalastowych po wakacjach. O terminach warsztatów jesiennych poinformujemy wkrótce na naszej stronie internetowej oraz w social mediach. Żeby nie przegapić informacji o konkretnych datach szkoleń zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.


Inne szkolenia IBC SOLAR Polska
IBC SOLAR działa na światowym rynku od prawie 40 lat. Jako wiodący hurtownik i dostawca systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych, mamy ponad pięć gigawatów zainstalowanej mocy, biura w 14 lokalizacjach na całym świecie oraz sieć 1000 Partnerów Premium. Jesteśmy społecznością doświadczonych specjalistów i chcemy dzielić się naszą wiedzą z innymi. Zachęcamy do odwiedzenia strony naszego centrum kompetencyjnego, gdzie można sprawdzić terminy nadchodzących webinarów online oraz zapisać się na wybrane wydarzenia.