Co to był za rok!

Najważniejsze wydarzenia 2021 roku w IBC SOLAR Polska

Grudzień to z reguły czas podsumowań i refleksji nad tym, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. A u nas działo się i to wiele! Spójrzcie sami na listę najważniejszych wydarzeń, które kształtowały 2021 rok w IBC SOLAR Polska.

Uruchomienie miejskiej instalacji PV w Poznaniu

Oczywiście prace nad tym wdrożeniem rozpoczęły się jeszcze w roku poprzednim, ale to właśnie na przełomie 2020/2021 oddano do użytku miejską elektrownię na dachach czterech 17-piętrowych budynków PSM Winogrady. Inwestycja liczy 496 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 164 kWp, które dostarczają mieszkańcom poznańskich bloków ok. 80% energii elektrycznej potrzebnej do zasilania części wspólnych budynków. Więcej o tym projekcie zaplanowanym i wykonanym przez naszego Preferowanego Partnera Premium, Multisun Wielkopolska, przeczytacie tutaj.

 

 

Bezbalastowy, bezinwazyjny system na dachy płaskie

Na początku drugiego kwartału poinformowaliśmy o naszym innowacyjnym rozwiązaniu  opracowanym wspólnie z CWL Lundberg. To lekki i uniwersalny system montażowy, który jest przytwierdzany do powierzchni dachu przy użyciu tzw. bezinwazyjnych mocowników, czyli specjalnych płytek zgrzewanych za pomocą papy bitumicznej do warstwy hydroizolacyjnej dachu. Takie połączenie pozwala uniknąć przebijania połaci dachowej przy jednoczesnym zapewnieniu wytrzymałości i bezpieczeństwa instalacji PV.

Ogromna popularność oferty Centrum Kompetencyjnego IBC SOLAR

W mijającym roku dzieliliśmy się swoją wiedzą i doświadczeniem zarówno podczas szkoleń prowadzonych na żywo „twarzą w twarz”, jak i wielu webinarów on-line. Prawie 150 osób wzięło udział w dwóch edycjach naszych jednodniowych warsztatów z bezbalastowych konstrukcji montażowych na dachy płaskie. Prowadziliśmy je wspólnie z CW Lundberg i firmą Eko Projekt w ośrodku szkoleniowym w Dzierżoniowie.

W 2021 roku zorganizowaliśmy również 60 różnych webinarów on-line, na których zgromadziliśmy pokaźną liczbę słuchaczy. Spotkania te poświęcone były m.in. autorskiemu oprogramowaniu PV Manager do planowania instalacji fotowoltaicznych oraz nowościom w naszym portfolio.

Współpraca z prestiżowymi organizacjami

Ostatnie dwanaście miesięcy wykorzystaliśmy także do jeszcze silniejszego zaznaczenia pozycji IBC SOLAR na rynku europejskim i światowym. Do efektów naszych działań należy m.in. partnerstwo z FEGIME Group - międzynarodowym zrzeszeniem dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych - czy rozszerzenie współpracy ze szwajcarskim hurtownikiem Fankhauser Solar AG. Nawiązaliśmy także porozumienie z amerykańskim producentem technologii solarnej Enphase Energy. Dzięki temu w naszej ofercie pojawiły się mikroinwertery oraz systemy magazynowania energii tej marki. Te ostatnie będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Premiera systemu montażowego nowej generacji dla dachów płaskich

Do tego momentu przygotowywaliśmy się bardzo długo. Pod koniec sierpnia zaprezentowaliśmy najnowszą generację naszego aerodynamicznego systemu montażowego dla dachów płaskich. O nowym IBC AeroFix G3 możemy opowiadać godzinami: idealnie dopasowuje się do różnych rozmiarów modułów, ma aż sześć wariantów montażu i może być instalowany bez przebijania powierzchni dachu. Zastosowaliśmy w nim kilka innowacyjnych rozwiązań, takich jak połączenie uchylne pozwalające na montaż modułów bez naprężeń mechanicznych czy kombinacja szerokich i wąskich szyn nośnych.

Nasz produkt sprawdzi się na prawie każdym dachu płaskim: krytym folią, bitumicznym, żwirowym, zielonym i betonowym. To naprawdę system jedyny w swoim rodzaju, dlatego poświęciliśmy mu osobną zakładkę na naszej stronie.

Zainteresowanie mediów

W 2021 roku nasi eksperci pojawiali się na łamach wielu artykułów prasowych i internetowych dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na przywołanie wszystkich nie starczy tu miejsca, ale warto  wymienić m.in.:

 

  • wywiad z Maciejem Drobczykiem, Country Managerem IBC SOLAR Polska dla Energetyka24.com,
  • komentarz  Mariusza Wilk, Country Managera IBC SOLAR Polska dla magazynu Builder,
  • analizę procesu przygotowania inwestycji fotowoltaicznej dla standardowego domu jednorodzinnego w Polsce stworzoną z portalem Rynek Instalacyjny,
  • przegląd form dofinansowania fotowoltaiki dla firm opublikowany na portalu Wysokie Napięcie,
  • oraz szeroko udostępniany przez wiele portali wywiad video z ekspertami dla agencji informacyjnej Newseria.

 

Szerokim echem w mediach regionalnych, ogólnopolskich i branżowych odbiły się także informacje o wdrożeniu miejskiej elektrowni słonecznej w Poznaniu oraz o naszym innowacyjnym systemie montażowym IBC AeroFix G3 dla dachów płaskich

Jeszcze bliżej naszych Partnerów

Mamy czym się dzielić, dlatego konsekwentnie poszerzamy listę kanałów, przez które kontaktujemy się z naszymi partnerami i klientami.  Można nas znaleźć w mediach społecznościowych: na Facebooku oraz LinkedIn, a także mamy swój kanał na YouTube, gdzie zamieszczamy m.in. video tutoriale prezentujące montaż naszych produktów.

Dodatkowo, w lipcu 2021 roku ukazał się pierwszy numer naszego newslettera przygotowywanego specjalnie dla polskich Partnerów i firm. Co miesiąc dostarczamy prosto do Waszej skrzynki mailowej newsy o najnowszych technologiach PV, podpowiadamy najciekawsze rozwiązania dla realizacji fotowoltaicznych i hybrydowych oraz informujemy o nowościach w ofercie naszej marki.

Co to był za rok! Dziękujemy za wspaniałą współpracę w tym roku i zaufanie, jakim nas obdarzacie. Życzymy Wam i Waszym bliskim spokojnego, radosnego i relaksującego okresu świątecznego. Do zobaczenia w 2022 roku!